Huurders betrekken bij de energietransitie

27 februari 2025

Huurders betrekken bij de energietransitie

De energietransitie gaat het snelst en is het meest rendabel als je dat samen met bewoners doet. Maar hoe zorg je ervoor dat huurders, mensen met een laag inkomen of anderstaligen hier ook onderdeel van zijn? Daar lopen veel initiatieven tegenaan. Met ondersteuning van de Participatiecoalitie heeft Energie in Woudenberg een aanpak ontwikkeld om huurders beter te betrekken. Tips en hulplijnen vind je in dit inspiratiedocument.

Zo pakken we het aan

Het is essentieel dat bewoners zich betrokken voelen bij de plannen voor hun eigen buurt, erachter staan en meedoen. Alleen dan komen we verder in de energietransitie, want daar kunnen we het verschil maken. Maar hoe krijg je bewoners mee en hoe werk je samen met bewonersinitiatieven? In de Participatiecoalitie helpen we overheden hierbij. Samen werken wij aan een maatschappelijk gedragen én natuurinclusieve energietransitie, waarbij bewoners als volwaardige partij samenwerken met overheden en marktpartijen.

Niet voor niets zijn door heel Nederland bewonersinitiatieven actief die buurtgenoten helpen met energiebesparing. Ook in Drenthe staan wij in nauw contact met deze lokale initiatieven middels het Steunpunt lokale energie-initiatieven. We moedigen (burger)participatie aan en gaan in gesprek met overheden en bedrijven. Zo zoeken we samen naar duurzame oplossingen die de energietransitie in de maatschappij bevorderen.

Gedeelde lessen vanuit de praktijk

In ons inspiratiedocument ‘Bewonersinitiatieven voor en door huurders in energiearmoede’ vind je praktische inzichten en bewezen strategieën om huurders beter te betrekken bij energiehulp. Leer van ervaringen uit heel Nederland en ontdek hoe je:

  • meer mensen bereikt, ook in kwetsbare posities;
  • effectieve keukentafelgesprekken voert over energiebesparing;
  • succesvolle collectieve acties organiseert.

Met deze kennis help je nog meer mensen om grip te krijgen op hun energierekening en wooncomfort. Download het inspiratiedocument hieronder en maak het verschil in jouw omgeving. Want hoe meer mensen meedoen, hoe groter de impact!

Download het inspiratiedocument

Meer over de Participatiecoalitie

De Participatiecoalitie staat voor een door bewoners gedragen energietransitie, waarbij bewoners nauw betrokken zijn en natuur hoog op de agenda staat. Wij geloven dat dát de weg is naar een duurzame energievoorziening. Samen met Stichting Buurkracht, Energie Samen, LSA bewoners en klimaatstichting HIER vormen we de Participatiecoalitie. Wil je op de hoogte blijven van onze activiteiten? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.

Aanmelden nieuwsbrief

Profiel Martine Zeevaart

Martine Zeevaart

Projectmedewerker duurzame bewonersintiatieven

0592-311150 E-mail LinkedIn
Profiel Peter Mol

Peter Mol

Aanjager Lokale Energie-Initiatieven

06-16631680 E-mail LinkedIn