Veldexcursie Basiskwaliteit Natuur Coevorden
3 juni 2025
Veldexcursie Basiskwaliteit Natuur Coevorden
De biodiversiteit in Drenthe staat onder druk – zowel in de natuurgebieden als daarbuiten. Algemene planten- en diersoorten waarmee we ons altijd omringden, nemen in aantallen af of verdwijnen zelfs helemaal. Gelukkig komt er steeds meer aandacht voor de Basiskwaliteit Natuur (BKN), het basisniveau dat we hard nodig hebben voor onze planten en dieren, maar ook voor onszelf.
Op 9 april organiseerden we al een webinar over de BKN in Drenthe. Maar hoe kun je in het veld iets zeggen over de kwaliteit van de BKN? En hoe werkt de gemeente Coevorden aan het verbeteren van de BKN?
Meld je aan voor onze veldexcursie! Tijdens de excursie leer je meer over de BKN in de gemeente Coevorden en hoor je wat je in jouw eigen omgeving kunt doen om deze te versterken.
Praktische informatie
Datum: vrijdagmiddag 6 juni
Locatie: Sportpark ’t Grootveld, Dalerveensestraat 30B, Dalen
Tijd: 14.00 tot 17.00 uur
Programma
14.00 uur: Inloop met koffie en thee in kantine Voetbalvereniging Dalen
14.30 uur: Het veld in
- Stand van zaken Basiskwaliteit Natuur Coevorden door Laura Kwant, gemeente Coevorden
- Beheer en onderhoud landschapselementen door Dirk-Matthijs Meijberg, Landschapsbeheer Drenthe
17.00 uur: Afsluiting in het veld
Aanmelden
Wil je aan de veldexcursie deelnemen? Meld je dan aan via de onderstaande knop. Er kunnen maximaal 35 groene vrijwilligers aan de veldexcursie deelnemen. Vol is vol, dus meld je snel aan!
Meer info en vragen?
Judith van den Berg
Ontwikkelaar Mooi, Natuurlijk en Voedzaam Drenthe