Lezing over weidevogels door Theo Scheper

Lezing over weidevogels door Theo Scheper

26 april 2026
11:30 - 15:00 uur

Weidevogels zoals de kievit, grutto en scholekster horen bij het Nederlandse landschap. Toch staan ze onder druk. Tijdens deze lezing neemt Theo Scheper (vrijwilliger van het eerste uur) je mee in de wereld van weidevogelbescherming in Zuid-Oost en Zuid-West Drenthe, een verhaal van jarenlange praktijkervaring, scherpe observaties en concrete impact.

Theo laat zien hoe bescherming in de praktijk werkt: van het opsporen van nesten tot het markeren, registreren en daadwerkelijk beschermen ervan. Je krijgt inzicht in het gedrag van weidevogels en leert waarom timing, landschap en samenwerking cruciaal zijn. Een eerlijk inkijkje in wat er écht nodig is om soorten te behouden.

Bij Carpe Vitam geloven we dat kennis pas waarde krijgt als het leidt tot actie. Deze middag is daarom niet alleen luisteren, maar ook verbinden, inspireren en samen stappen zetten richting een rijker landschap.

Na de lezing is het mogelijk om nog even mee te werken in het voedselbos of rond te wandelen

Terug naar agenda

Lezing over weidevogels door Theo Scheper

Carstenswijk 11, Elim, Netherlands