

Zoeken
September 2022
Hoe zorgen we voor een mooi en duurzaam Drenthe in 2050? Dat is een ontzettend belangrijke en tegelijkertijd complexe vraag, die centraal staat tijdens ons 50-jarige jubileum. De keuzes die we nu maken, bepalen hoe onze provincie er in 2050 uitziet. Maar welke keuzes moeten we dan maken? Op vrijdag 30 september 2022 waren onder andere klimaatspreker Reinier van den Berg en schrijver Tommy Wieringa te gast tijdens het ‘Drents Perspectief 2050’ om mee te praten over deze vragen. Deelnemers volgden verschillende inspiratiesessies met interessante sprekers, legden onder het genot van een hapje en drankje nieuwe contacten én er was natuurlijk ruimte om eigen visies te delen.
Natascha Kooiman (Kwartiermaker TransitieCoalitie Voedsel), Alex Datema (voorzitter BoerenNatuur) en Janneke Hoekstra (bestuurslid Land van Ons) gingen met het publiek in gesprek over het voedselsysteem van de toekomst. Met Tjisse Stelpstra (gedeputeerde Provincie Drenthe), Frans Rooijers (directeur CE Delft) en Felix van Hoften (auteur en econoom) blikten we vooruit naar het toekomstige energie- en economische systeem.
Een ideeëntheater in de Gouverneurstuin in Assen vormde het bruisende middelpunt van dit evenement. Vanuit daar werkten we samen met verschillende locaties, waaronder het Drents Museum, het Drents Archief en Landgoed Overcingel.
Landgoed Overcingel stond in het teken van water en landschap. Je bekeek daar de tentoonstelling ‘Veranderend landschap’ van fotograaf Sake Elzinga en bezoekers konden deelnemen aan het ontwerpatelier van de toekomst. In het Drents Archief blikten we terug op de natuur- en milieubeweging van de afgelopen 50 jaar.
Benieuwd naar de rest van de aangekondigde evenementen? Bekijk ons gehele jubileumprogramma hier.