Oktober 2022: Nacht van de Nacht

Nacht van de Nacht jubileumevenement: zaterdag 29 oktober

Jubileumactiviteit oktober 2022: ‘Op de tast’ met Vincent Bijlo en Ewout Versloot

De Natuur en Milieufederatie Drenthe zet zich al lange tijd in voor het behoud van donkere nachten. Want overmatig en onnodig gebruik van licht heeft grote gevolgen op de maatschappij: voor de mens, maar ook dieren, planten en zelfs de economie worden hier negatief door beïnvloed. In het kader van ons 50-jarig jubileum blikken we terug naar onze inzet, maar kijken we ook vooruit. Hoe ziet duisternis in Drenthe er in 2022 uit? Wat is er veranderd de afgelopen 50 jaar? En wat zijn de huidige en toekomstige uitdagingen?

Drenthe is één van de donkerste provincies van Nederland. In deze oerprovincie met zijn kenmerkende kwaliteiten van natuur, duisternis en stilte kom je tot rust. Maar wat is de waarde hiervan? En hoe zorgen we ervoor dat we deze kwaliteiten blijvend kunnen ervaren? En welke rol kan waardevol toerisme spelen?

Dompel je onder in het donker

Tijdens de Nacht van de Nacht, organiseerden we samen met Marketing Drenthe een jubileumevent om het belang van duisternis te onderstrepen.

Lees hier een terugblik op deze activiteit en de Nacht van de Nacht 2022:

Terugblik op de Nacht van de Nacht

Deze activiteit wordt georganiseerd in het kader van de 'Nacht van de Nacht'.

Klik hier voor meer info over deze nacht