Versturen per e-mail
04
jul

Wandeling Noordlaarderbos

Organisatie  NPNLDA
Starttijd 19.00 uur
Startlocatie NIVON huis, Duinweg 6, Noordlaren

Het Noordlaarderbos, eigendom van Natuurmonumenten, werd oorspronkelijk aangeplant als productiebos.

Kosten geen
Aanmelden is niet nodig
Meer informatie Waterdichte wandelschoenen en een verrekijker worden aanbevolen.
Honden worden niet toegelaten tijdens deze wandeling. De excursie start om 19:00 uur vanaf het NIVON huis in Noordlaren en duurt tot 21:00 uur.

Tegenwoordig is het een gevarieerd bos waarin veel vogels leven zoals de wespendief, havik, ransuil, sperwer, wielewaal en de nachtegaal. Ook reeën en roofdiertjes als steenmarter en hermelijn leven in dit bos. Het is met 120 hectare het grootste bos van Groningen. Het bosbeheer richt zich op de inheemse soorten. Bomen als lariks, fijnspar en douglas worden weggehaald om soorten als eik, beuk en berk meer ruimte te geven. Op een aantal percelen zijn soorten als douglasspar en Japanse lariks gedund of kleinschalig kaalgekapt. Deze open plekken begroeien weer met loofbomen en grove den.

In het Noordlaarderbos bevinden zich ook nog veel oude cultuurhistorische sporen zoals middeleeuwse karrensporen, oude grafheuvels en een galgenberg. Een ervaren nationaal park gids laat de bijzondere plekken zien en vertelt over de historie. De geschiedenis van het Noordlaarderbos komt pas dán tot leven, wanneer men met andere ogen leert kijken! 


Deze pagina is gewijzigd op 2 juli 2012